KARBOKSYTERAPIA


↘KARBOKSYTERAPIA / CARBOXYTHERAPY MEDIKA

Zastosowanie

• Biorewitalizacja skóry;
• Cienie pod oczami;
• Podwójny podbródek;
• Starzenie się skóry i wiotkość;
• Rozstępy i blizny;
• Lokalne akumulacje tłuszczowe;
• Cellulit;
• Zwiotczenie skóry ciała (brzuch, ramiona, nogi).

Badania naukowe

Przeprowadzone badania kliniczne wykazały, że iniekcje dwutlenku węgla urządzeniem CARBOXYTHERAPY wpływają na zwiększenie procesów naprawczych, poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), rozszerzenie istniejących (rewaskularyzacja) oraz aktywację adipocytów (komórek tłuszczowych) w celu uaktywnienia procesów lipolizy.
Efektywność redukcji cellulitu sięga 89%, tkanki tłuszczowej 41%, a poprzez aktywację procesów naprawczych i stymulację tworzenia naczyń krwionośnych redukcja blizn i rozstępów osiąga nawet o 76%.
Ponadto w obszarze poddanym zabiegowi dochodzi do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok 40%), co wraz z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniem dopływu tlenu oraz substancji odżywczych, prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry.
Rozwiązania zastosowanie w urządzeniu CARBOXYTHERAPY wykazują również bardzo wysoką skuteczność w niwelowaniu cieni pod oczami oraz wypadaniu włosów.


↘WĘŻYK DO KARBOKSYTERAPII MEDIKA


↘FILTR DO KARBOKSYTERAPII MEDIKA


PLASMA

↘MEDIKA – PLASMA ARC

Urządzenie Plasma ARC Medika zaprojektowane zostało z myślą o nie-chirurgicznym liftingu skóry. Różnicę widać już po pierwszym zabiegu. Plasma ARC jest nowością na rynku kosmetologii w Polsce, kupując to urządzenie Twój salon kosmetyczny będzie niewątpliwie jednym z nielicznych oferujących nie-chirurgiczny lifting. Sprzęt kosmetyczny Medika skonstruowany i wyprodukowany jest całkowicie w Polsce, z najwyższej jakości podzespołów, w związku z czym serwisowanie jest o wiele szybsze. Ponadto Plasma ARC, posiada niezwykłą obudowę z antybakteryjnego materiału, której wygląd został zaprojektowany wyłącznie dla naszych urządzeń.

JAK DZIAŁA ZABIEG?

Plasma ARC wytwarza kontrolowaną i celowaną wiązkę plazmy poprzez jonizację gazów zawartych w powietrzu. Wytwarzany jest niewielki łuk elektryczny, który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania skóry w miejscu jego działania.
Zastosowana plazma nie powoduje stanu zapalnego, krwawienia i nekrozy otaczających tkanek, ponieważ jej działanie ogranicza się do granicy warstwy podstawnej skóry właściwej.
Głównym wskazaniem Plasma ARC jest lifting okolicy oka (nieinwazyjna bleferoplastyka), lifting dolnej części twarzy, leczenie utrwalonych, głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza), usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień, usuwanie zmian skórnych oraz leczenie blizn i rozstępów.

ZASTOSOWANIE

 • blefaroplastyka – nie-chirurgiczny lifting powiek,
 • płytkie i głębokie zmarszczki – okolica oka, gładzizna, zmarszczki „palacza”, zmarszczki przy uszach,
 • lifting owalu twarzy,
 • włókniaki, brodawki (płaskie, kurzajki, łojotokowe, płciowe)

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża,
 • choroby nowotworowe skóry,
 • aktywne choroby autoimmunologiczne,
 • choroby zapalne skóry bakteryjne i wirusowe ( np. aktywna opryszczka),
 • choroby zaburzające proces gojenia ( np. niewyrównana cukrzyca)

Funkcje

 • 3 gotowe programy zabiegowe: blefaroplastyka, likwidacja zmarszczek, usuwanie zmian skórnych
 • Dodatkowy tryb manualny
 • Jednorazowe elektrody
 • Możliwość dowolnego dopasowania kąta elektrody
 • Tryb impulsowy
 • Licznik energii
 • Wielofunkcyjna rączka zabiegowa
 • Pierwsza Plasma z regulacją intensywności pracy
 • Interfejs w języku polskim
 • Ciekłokrystaliczny wyświetlacz dotykowy

↘MEDIKA – PLASMA ARC DUO

W porównaniu do PLASMA ARC spełnia te same funkcje, ale dodatkowo posiada dwie głowice zabiegowe (PLASMA ARC posiada jedną głowice).


LASER DIODOWY

Laser Diodowy Medika to urządzenie, które bez najmniejszych problemów poradzi sobie z niechcianym owłosieniem. Zaletą lasera jest niezwykle prosty interfejs, który przeprowadzi Cię przez płeć oraz części ciała klienta, po czym ustawi za Ciebie preferencyjne gotowe programy zabiegowe, z dowolnością precyzji pod dany typ skóry. Ponadto obudowa Lasera zrobiona jest z antybakteryjnego, ekologicznego materiału Corian, którego design został zaprojektowany specjalnie dla urządzeń Medika.

Jak to działa?

Wykorzystana długość fal oddziałuje na melanocyty zawarte w mieszkach włosowych, nie uszkadzając przy tym naskórka.

Światło, wygenerowane przez głowicę zabiegową urządzenia, wchłaniane jest przez melaninę mieszka włosowego, w wyniku czego zostaje wytworzone ciepło i zwiększa się temperatura włosa. Gdy temperatura osiągnie odpowiedni poziom, struktura mieszka włosowego zostaje załamana. Następnie, owłosienie ulega naturalnym procesom fizjologicznym pacjenta i w efekcie zanika.

Korzyści

Gwarancja długotrwałych efektów
Bezobsługowy system chłodzenia
Automatyczny system kontroli:

– poziomu chłodziwa,
– obiegu chłodziwa,
– zasilania,
– emitera

Kontrola temperatury pracy urządzenia
Duży rozmiar głowicy

Rozmiar głowicy 12×12 mm pozwala na przeprowadzanie zabiegów w szybki i wygodny sposób, również na większych obszarach ciała

Automatyczny system chłodzący

System chłodzący (0~4ºC) zapewnia komfort klienta, minimalizując odczucia zabiegu


↘LASER DIODOWY MEDIKA

LASER 808nm jest przeznaczony do usuwania owłosienia.

 • gotowe programy zabiegowe – twarz, pachy, ciało, bikini, ręce, nogi
  parametry zabiegowe dostosowane do płci pacjenta
  bezobsługowy system chłodzenia! Specjalne chłodziwo zastosowane w układzie nie wymaga wymiany.
  możliwość regulacji mocy, czasu impulsu, częstotliwości powtarzania, a także intensywności chłodzenia. Dzięki możliwości regulacji parametry możemy dostosować indywidualnie pod każdego pacjenta!

↘LASER V-LIGHT

Laser VLight – półprzewodnikowy laser to osiągnięcie techniczne ostatnich kilku lat. Wiązka o długości 810nm charakteryzuje się wysokim poziomem pochłaniania przez hemoglobinę, co gwarantuje wysoką skuteczność zabiegu.

3 tryby pracy – ciągły, pojedynczy, impulsowy

możliwość regulacji rozmiaru plamki zabiegowej, bez rozkręcania rączki


↘MEDIKA – TRIO LASER SLD 755nm + 808nm +1064nm

TRIO LASER SLD 755nm + 808nm + 1064nm jest przeznaczony do usuwania owłosienia.

 • gotowe programy zabiegowe – twarz, pachy, ciało, bikini, ręce, nogi
 • parametry zabiegowe dostosowane do płci pacjenta
 • bezobsługowy system chłodzenia! Specjalne chłodziwo zastosowane w układzie nie wymaga wymiany.
 • możliwość regulacji mocy, czasu impulsu, częstotliwości powtarzania, a także intensywności chłodzenia. Dzięki możliwości regulacji parametry możemy dostosować indywidualnie pod każdego pacjenta!

LIPOLASER

Lipolaser Duo jest doskonałym rozwiązaniem jeśli Twoje pacjentki chcą zredukować centymetry w obwodzie. W tym urządzeniu została zastosowana innowacyjna technologia redukcji tkanki tłuszczowej. Do wiązki laserowej o długości 650 nm dodaliśmy podczernień 940 nm, która wspomaga i wzmacnia efekt. Lipolaser wymodeluje sylwetkę, zredukuje tkankę tłuszczową oraz cellulit. Nowoczesny design doda Twojemu salonowi piękności uroku, na jaki zasługuje. Obudowa z Corianu idealnie współgra z otoczeniem, jest trwała i łatwa w czyszczeniu oraz konserwacji. Ponadto zakupy u producenta, to najlepszy i najtańszy wybór, szybkie serwisowanie oraz bezpośredni kontakt.

Jak to działa?

Zasada działania Lipolasera Duo polega na biostymulacji naturalnych kanałów metabolicznych wiązką laserową o długości 650nm oraz podczerwienią o długości 940nm.

Pod wpływem przenikającego przez skórę promieniowania laserowego dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej powodującej rozbicie trójglicerydów na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które przekazywane są do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane czyli usuwane naturalna drogą z organizmu.

Korzyści

 • Gotowe programy zabiegowe podzielone na poszczególne partie ciała

6 padów, pasy oraz okulary zabiegowe w komplecie

   Zastosowanie

   • Intensywna redukcja tkanki tłuszczowej,
   • Zabiegi wyszczuplające, redukcja cellulitu,
   • Odblokowuje kanały przepływu limfy,
   • Stymuluje funkcje metaboliczne organizmu.

   ↘MEDIKA LIPOLASER DUO

   Lipolaser Duo jest doskonałym rozwiązaniem jeśli Twoje pacjentki chcą zredukować centymetry w obwodzie. W tym urządzeniu została zastosowana innowacyjna technologia redukcji tkanki tłuszczowej. Do wiązki laserowej o długości 650 nm dodaliśmy podczernień 940 nm, która wspomaga i wzmacnia efekt.

   • autorski program wykorzystujący 2 fale: wiązkę laserową oraz podczerwień
    gotowe programy zabiegowe, podzielone na partię ciała (ramiona, brzuch, pośladki, uda)
    dodatkowy podział na płeć oraz rozmiar problemu (mini, midi, maxi), który dodatkowo dostosowuje parametry indywidualnie pod problem pacjenta

   HIFU

   Nowoczesna technologia dla wymagających klientów. Wykorzystuje najnowszą, sprawdzoną i skuteczną, technologię II generacji HIFU (High Intensive Focused Ultrasound) – wysoko skoncentrowanej wiązki energii.

   Jak Działa?

   HIFU to technologia, która doskonale się sprawdza w zabiegu bezinwazyjnego liftingu twarzy. Nazwa to skrót od angielskiego high intensity focused ultrasound, co znaczy skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Sama technologia jest znana od dawna, już 20 lat temu stosowano ją w medycynie do usuwania guzów, m.in. raka prostaty. Od 4 lat wykorzystywana jest w medycynie estetycznej i jej popularność nabiera tempa. HIFU, podobnie jak USG, wykorzystuje ultradźwięki, czyli bezpieczną falę akustyczną. O ile jednak w USG fala określonej częstotliwości działa jak radar, odbijając się od różnych struktur, np. wątroby czy płodu, a potem wracając, rysuje obraz na ekranie, w HIFU jej zadanie jest zupełnie inne: ma powodować ruch komórek tkanek. Jeśli nadamy fali odpowiednią częstotliwość, spowoduje w tkance tarcie, a przez to efekt przegrzania lub wręcz kontrolowanego poparzenia. Pojawia się ono w zasadzie tylko na końcu stożka tworzonego przez falę. Szeroka na 5-10 cm głowica ukierunkowuje ten stożek tak, że może sięgać 1,5 mm, 3 mm lub 4,5 mm w głąb tkanki. Przez pierwsze 1-2 mm skóry fala przechodzi, na odpowiedniej głębokości kumuluje się, wywołuje intensywne i powoduje podgrzanie. Takie punktowe poparzenia o średnicy 0,5-1 mm i na zadanej głębokości, robi się w odstępach 1-2 mm od siebie. Stymulują one regenerację tkanek i skracanie się włókien kolagenu. Nieduży efekt może być widoczny już bezpośrednio po zabiegu, bo włókna kolagenowe ulegają skróceniu, ale na właściwy rezultat liftingu, w postaci trwałej zmiany kształtu twarzy i napięcia policzków, trzeba zaczekać od kilku miesięcy do pół roku.

   HIFU – wysoko skoncentrowana wiązka energii ultradźwiękowej dostarczana jest do głębokich warstw skóry i wprawiając komórki w drgania doprowadza do ich rozgrzania do temperatury 60-70 C co prowadzi do obkurczenia tkanek i skutecznego remodelingu kolagenu. Efekt powstania nowych włókien kolagenowych trwa od 3 do 6 miesięcy. Efekt jaki możemy osiągnąć to lifting skóry, napięcie i zagęszczenie, redukcja zmarszczek na czole, szyi, okolicach oczu oraz efekt podniesienia lini brwi. W większości przypadków potrzebny jest tylko jeden zabieg. Efekt utrzymuje się nawet do 18 miesięcy.

   – efekt liftingu, napięcia i zagęszczenia skóry, redukcja zmarszczek na czole, szyi, okolicach oczu, podniesienie linii brwi
   – głębokie warstwy skóry są ogrzewane do temp. 60-70° C, co prowadzi do obkurczenia tkanek i skutecznego remodelingu kolagenu
   – w większości wypadków wystarczy jeden zabieg
   – efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 18 miesięcy


   ↘HIFU MEDIKA

   – efekt liftingu, napięcia i zagęszczenia skóry, redukcja zmarszczek na czole, szyi, okolicach oczu, podniesienie linii brwi

   – głębokie warstwy skóry są ogrzewane do temp. 60-70° C, co prowadzi do obkurczenia tkanek i skutecznego remodelingu kolagenu


   ↘RF MIKROIGŁOWY

   RFrax Lift

   Rewolucyjne urządzenie, które za pomocą mikroigieł przesyła falę radiową na odpowiednią głębokość skóry, dając efekt równomiernego i precyzyjnego podgrzania określonych struktur skóry. Jest to połączenie metody nakłuwania skóry mikroigłami (frakcjonowania) w połączeniu z ogrzewaniem tkanek za pomocą prądu o częstotliwości radiowej.

   Do kogo skierowany jest zabieg?

   Spektrum wskazań terapeutycznych jest dosyć szerokie. Frakcyjna RF mikroigłowa świetnie się sprawdza w liftingu skóry twarzy, szyi czy brzucha. Daje super efekty w usuwaniu rozstępów, zdecydowanie przewyższając wszelkie do tej pory stosowane metody. Poza tym jest skuteczna w usuwaniu zmarszczek, szczególnie w trudnych okolicach (warga górna, pod oczami) oraz blizn.  Stosuje się ją też w leczeniu nadpotliwości.

   Czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu RFrax Lift?

   Porównując do innych, inwazyjnych zabiegów, przeciwwskazań do wykonania RF mikroigłowej jest znacznie mniej. W zasadzie głównym przeciwwskazaniem są zaburzenia gojenia się, ciąża oraz rozrusznik serca. Co ciekawe, zabiegi można wykonywać przez cały rok, nawet latem, nawet na opaloną skórę


   ↘RFrax Lift Medika

   Zastosowanie
   – Głęboki lifting twarzy, szyi, dekoltu, dłoni oraz brzucha
   – Usuwanie rozstępów
   – Usuwanie blizn potrądzikowych
   – Poprawa gęstości skóry
   – Likwidacja obrzęków oraz cieni pod oczami
   – Poprawa kolorytu oraz struktury skóry
   – Intensywna regeneracja
   – Odżywienie skóry
   – Wzmocnienie odporności tkanki łącznej


   TERMOLIZA

   ThermCell jest to urządzenie wyprodukowane w Polsce, które doskonale poradzi sobie z tzw. „pajączkami”, niezależnie od miejsca występowania. Precyzyjna rękojeść zamyka naczynka w trybie termolizy, przy zastosowaniu prądu o wysokiej częstotliwości 32MHz. W tym urządzeniu został zastosowany innowacyjny zabieg połączenia trzech metod, o których przeczytasz poniżej. Obudowa ThermCell wykonana jest z antybakteryjnego, ekologicznego materiału Corian, którego design został zaprojektowany specjalnie dla urządzeń Medika.
   Jak to działa?

   Termoliza to dosłownie rozkład związku chemicznego pod wpływem podwyższonej temperatury. Metoda ta doskonale sprawdza się w niwelowaniu rozszerzonych naczynek. Przepływ prądu wielkiej częstotliwości przez naczynko koaguluje hemoglobinę i trwale niszczy naczynko. Metoda ta jest szybka, bezkrwawa, mało bolesna i co najważniejsze – bardzo skuteczna.

   URZĄDZENIE THERMCELL ŁĄCZY W SOBIE 3 METODY:

   1. TERMOLIZA
   – zabieg wykorzystujący działanie prądu zmiennego o wielkiej częstotliwości i o niskim natężeniu
   2. ELEKTROLIZA
   – zabieg wykorzystujący prąd stały (galwaniczny)
   3. BLEND
   – metoda wykorzystująca równocześnie działanie prądu galwanicznego oraz zmiennego
   Korzyści
   – Wysoka skuteczność
   – Natychmiastowe efekty już po 1 zabiegu
   – Bardzo krótki czas zabiegu 2-3 s
   – Precyzja i bezpieczeństwo – urządzenie działa wyłącznie na okolice zabiegowe, urządzenie nie uszkadza okolicznych tkanek
   – Pełna kontrola i intensywność impulsów
   – Bezinwazyjny zabieg
   – Minimalny dyskomfort – nie jest wymagane znieczulenie
   – Jednorazowe igły typu Balette
   – Tryb pracy ciągły lub impulsowy
   – Duży, dotykowy ekran

   ThermCell został wyprodukowany specjalnie do zamykania naczynek.


   ↘ThermCell MEDIKA

   Termoliza to dosłownie rozkład związku chemicznego pod wpływem podwyższonej temperatury. Metoda ta doskonale sprawdza się w niwelowaniu rozszerzonych naczynek. Przepływ prądu wielkiej częstotliwości przez naczynko koaguluje hemoglobinę i trwale niszczy naczynko. Metoda ta jest szybka, bezkrwawa, mało bolesna i co najważniejsze – bardzo skuteczna.
   URZĄDZENIE THERMCELL ŁĄCZY W SOBIE 3 METODY:

   1. TERMOLIZA
   – zabieg wykorzystujący działanie prądu zmiennego o wielkiej częstotliwości i o niskim natężeniu
   2. ELEKTROLIZA
   – zabieg wykorzystujący prąd stały (galwaniczny)
   3. BLEND
   – metoda wykorzystująca równocześnie działanie prądu galwanicznego oraz zmiennego


   MAKIJAŻ PERMANENTNY

   Urządzenie Permanent Make-Up Medika to urządzenie do precyzyjnego wykonywania makijażu permanentnego. Urządzenie zostało wyposażone w Precise Injection Counting (PIC) – mikroprocesor, który zapewnia pracę igły z tą samą częstotliwością, dostarczając skórze tą samą ilość pigmentu. Dzięki zastosowaniu w urządzeniu dużej mocy pracy igły oraz wysokiej częstotliwości nakłuć minimalizujemy urazy skóry i krwawienia, uzyskujemy równą i „nieposzarpaną” linię nakłuć.

   Permanent Make-Up Medika jest lekkie i ciche co wpływa na komfort pracy i samopoczucie Klientów.

   Wykonane jest z materiału Corian, z grupy Solid Surfaces Materials, posiadających aprobatę techniczną ITB. Posiada atesty PZH, certyfikaty odporności chemicznej i nie jest higroskopijny. Odporny jest na chemię kosmetyczną stosowaną w gabinetach.

   Urządzenie posiada trzy tryby pracy:

   – Tryb automatyczny
   Tryb automatyczny posiada trzy strefy zabiegowe: łuk brwiowy, powieka górna i dolna, czerwień wargowa. Jak sama nazwa wskazuje urządzenie automatycznie dostosowuje parametry do danej strefy zabiegowej oraz sugeruje jaki moduł jednorazowy użyć, informuje jak przygotować pacjenta do zabiegu krok po kroku. Dedykowany linergistkom, które zaczynają swoją przygodę z makijażem permanentnym.

   – Tryb manualny
   Tryb manualny umożliwia samodzielne dostosowanie parametrów zabiegowych przed i w trakcie zabiegu według ulubionej techniki pracy. Dedykowany doświadczonym linergistkom.

   – Mezoterapia mikroigłowa
   Tryb mezoterapia mikroigłowa – służy do kontrolowanego uszkodzenia skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie.
   Metoda ta określana jest często mianem terapii indukującej tworzenie się kolagenu (ang. CIT – Collagen Induction Therapy).

   Urządzenie zostało wyposażone w trzy głowice zabiegowe wyjątkowo lekkie i ergonomiczne, doskonale trzyma się je w dłoni i pracuje bez drgań i wibracji. Proste w obsłudze nie zawierają żadnych elementów wymiennych i plastikowych. Nie wymagają sterylizacji. Nie przegrzewają się podczas wielogodzinnej pracy.

   Urządzenie w pełni wyposażone w 2 rączki zabiegowe:
   – TYP-S HANDLE – głowica opcjonalna na igły do akupunktury
   – CARTRIDGE HANDLE – głowica standardowa na kartridże

   System modułowy umożliwia nam szybką wymianę igły oraz barwnika. Gdy rączka nie jest podłączona do urządzenia igła automatycznie chowa się w osłonie, co zabezpiecza nas przed ukłuciem i zakażeniem wirusem.

   Najważniejsze cechy:
   – Sterowane mikroprocesorem PIC
   – Regulowana elektronicznie częstotliwość (w zakresie 60-150 nakłuć na sekundę)
   – Powtarzalność nakłuć 0,01 mm
   – Głębokość nakłuć 2,0 mm
   – Moc napędu igły 0,6 W
   – Wyjątkowa precyzyjna pigmentacja
   – Zabiegi bezkrwawe, nisko inwazyjne
   – Praca cicha, dokładna bez wibracji
   – Nie wymaga autoklawu
   – Bezpieczne, higieniczne
   – Możliwość podłączenia dwóch głowic zabiegowych
   – Gwarancja 30 miesięcy
   – Dopuszczenia i certyfikaty w UE
   – Wyprodukowane w Polsce


   ↘MEDIKA – PERMANENT MAKE-UP – 2 GŁOWICE


   ↘MEDIKA – PERMANENT MAKE-UP – 1 GŁOWICA


   ↘MEDIKA – PERMANENT MAKE-UP – rączka Typ-S

   TYP-S HANDLE – głowica opcjonalna na igły do akupunktur


   PEELING WODOROWY

   Głębokie oczyszczanie ma poziomie komórkowym, oczyszczanie porów skóry, nawilżanie, a przede wszystkim wykorzystanie biofizycznych właściwości jonów wodoru do neutralizacji wolnych rodników tlenu – to główne zalety peelingu wodorowego urządzenia HYDROGEN PEEL MEDIKA. Efektem zabiegu jest odświeżona, dokładnie oczyszczona skóra i spowolnienie procesów starzenia.

   ↘MEDIKA – HYDROGEN PEEL


   Celem poznania pełnej oferty cenowej, lub umówienia się na spotkanie handlowe, skontaktuj się z nami:

   Patrycja Marciniak – Właściciel

   • nr tel. 575 779 570
   • e-mail: biuro@irbkgroup.pl

   Dział Handlowy

   • nr tel. 534 668 955